Розведення перепелів: умови та харчування

Перед тим, як розповісти про умови вирощування та харчування перепелів, варто трішки відволіктись, аби зрозуміти, чому ці пернаті істоти такі цінні.

А й справді, на перший погляд, що з них візьмеш? Вага дорослого самця перепелів близько 110 г, а самки - 150 г. І це маса живого перепела, а якщо його розібрати та приготувати, і того менше - не наїстесь. Справа в тому, що основна цінність не в м’ясі цих птиць. Так, воно дієтичне, але основною ціллю вирощування перепелів є їхні яйця.

Перепелині яйця також дієтичні. У Японії, наприклад, в школах на обід дітям видають по два яйця перепелів. Якщо взяти 5 яєць перепілок, то вони по своїй масі будуть, як одне куряче яйце. При цьому, вміст калію в них буде в 4,5 рази більшим, ніж в курячому, вітаміну В1 та В2 - в 2,5 рази, а заліза - в 4,5. Таких елементів, як фосфору, амінокислот, вітаміну А та інших елементів у яйцях перепелів також більше. Ну і як, ви вже вирішили завести перепілок? Якщо так, то давайте розберемось з утриманням перепелів.

 

Дім

Домом для перепелів може слугувати клітка чи, навіть, коробка. Розмір підлоги клітки повинен складати 30х30см, а висота - 25 см. Такого простору достатньо для того, аби в ньому жив самець і 3-4 самки. Така кількість птахів - це стандартна перепелина сім’я. Всередині клітки не потрібно ніяких жердинок: перепели, на відмінну від більшості птахів, на них не сидять, а просто ходять по підлозі. Підлогу застеляють сіном і міняють його за необхідності.

Освітлення

Тривалість дня прямо пропорційна тому, скільки яєць нестиме пташка. То ж варто забезпечувати перепелів освітленням протягом 17-20 годин на добу. Таким чином ви зможете спонукати їх нестись до двох разів на день. Але будьте поблажливі до цих птахів: якщо їм створити надто довгий світловий день, вони стають агресивними і можуть влаштовувати бійки між собою, що часто призводить до загибелі перепілок. Перепел - це жива істота, а не механічна яйцефабрика. Пам’ятайте це.

Температура та вологість у приміщенні

Перепілки - теплолюбні птахи, вони потребують постійної температури в приміщені +20 +22 градуси за Цельсієм. При температурі в +16 градусів вони можуть перестати нестись, а при нижчій (+5) - взагалі померти. У приміщенні повинна бути хороша вентиляція, але відсутній протяг. Також важлива вологість, вона повинна варіюватись на рівні 60%-70%.

Як годувати перепелів?

Годувати перепелів потрібно тричі на день. Одній перепілці потрібно 25-30 грамів їжі на добу. Небагато? Звісно! До того ж вони їдять майже все: подроблене зерно, топінамбур, кропиву, огірки, навіть рибу: варену чи сиру - байдуже. Вам доведеться все це купувати чи збирати, готувати їм їжу. Вся відповідальність з підбору раціону лежатиме на вас, і вам доведеться багато чому вчитися та приділяти цьому багато часу.

Якщо у вас немає часу та бажання готувати корм власноруч, чудовим рішенням стане купівля відповідного комбікорму та годування ваших птиць ним. Все просто, простіше не буває, адже ми у двадцять першому столітті. Куплену суміш потрібно насипати в годівниці та слідкувати за тим, аби ваші пташки вчасно отримували їжу. Комбікорм для перепелів купити можна в нашому інтернет-магазині.

Щоб зробити замовлення, достатньо оформити його онлайн, або ж просто зателефонувати нашому менеджеру.